Jaki ubiór na pogrzeb bliskiej osoby?

0
1478
Jaki ubiór na pogrzeb bliskiej osoby?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ból dla najbliższych. To czas gdy ciężko poradzić sobie ze stratą jaka nas dotyczy oraz próba zapamiętania bliskiej osoby, która odeszła najlepiej jak się da.

Czas pogrzebu to smutna rzecz i choć niekiedy ból po stracie jest zbyt duży warto pamiętać o osobie, która odeszła jak najlepiej. Oddanie jej szacunku podczas uroczystości pogrzebowej to jedna z takich możliwości. Staramy się w ten sposób ubrać godnie i stosowanie do okazji by przekazać zmarłemu, że darzymy go szacunkiem i był nam bliski. Strój jest więc wyznacznikiem jak bardzo byliśmy zżyci z daną osobą oraz jak wiele dla nas znaczyła. Jednak podczas ceremonii pogrzebowych warto wiedzieć w co się ubrać by jak najlepiej być w stanie oddać pokłon osobie, którą właśnie żegnamy. To czas rozstań i warto wiedzieć co zrobić by móc oddać szacunek zmarłemu najlepiej jak to możliwe.

Podczas doboru odzieży na pogrzeb należy pamiętać o kilku podstawowych faktach. Gdy nie wiemy jak się ubrać na pogrzeb będą one dla nas wyznacznikiem tego jak powinien wyglądać odpowiedni strój podczas tej ceremonii.

Uroczystości pogrzebowe z reguły mają miejsce w każdej porze roku. Nie stosuje się więc przerw związanych z zimą lub latem. Ważne by przygotowując się do pogrzebu mieć na uwadze panujące warunki i pamiętać o temperaturze, jaka może być na czas pogrzebu oraz jakie mogą panować na cmentarzu i w kościele. Należy pamiętać o czarnym, skromnym i dostojnym ubraniu, gdyż w ten sposób jesteśmy w stanie zaakcentować naszą stratę i ból oraz oddajemy bliskiemu pokłon w dniu jego pożegnania.

Odpowiedni savoir vivre na pogrzebie to także dostosowanie się ubiorem do obowiązującej aury. Warto pamiętam o założeniu ciepłego płaszczu zimą, zwłaszcza, gdy ceremonia jest na dworze i ma miejsce spory mróz. Kościoły też nie zawsze odpowiednio są przygotowane na ten czas i ogrzewane. Warto odziać się w ciepłe czarne ubranie, zamiast niepotrzebnie narażać się na zmarznięcie.

Latem sytuacja wówczas jest zdecydowanie odwrotna. Zbyt ciepły ubiór może skutkować przegrzaniem. Może pojawić się pot, a nie jest to nic przyjemnego by na pogrzebie paradować w przepoconym ubraniu lub podczas stypy. Nie wygląda to atrakcyjnie i powoduje znaczny dyskomfort.

Nie wszystkie zakłady są obeznane z wymogami ubioru i nie przykładają do tego aż tak dużego znaczenia. Warto poznać zakład Cerber z Brwinowa (pogrzeby-cerber.pl) gdzie kultywuje się na każdym kroku tradycje związane z pogrzebem i dba o prawidłowy savoir vivre na każdej uroczystości.

Jeśli nie wiemy jak dostosować ubiór na pogrzeb warto o radę spytać zakład pogrzebowy, który posłuży nam pomocą. Jak widać, ubiór na uroczystość pogrzebową to bardzo istotna sprawa i powinno się przywiązać do niej sporą uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here