Jak zostać Barberem?

0
1687
Jak zostać Barberem?

Istnieje szereg kursów oferowanych dla początkujących barberów. Począwszy od szybkich kursów, które mogą trwać od 6 do 8 tygodni. Następnie są bardziej intensywne kursy dla początkujących, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji, które docenią nawet najbardziej wymagający pracodawcy. Jak przebiega taki kurs i jakie umiejętności musi uzyskać Barber, zanim zacznie wykonywać swój zawód?

Co zawiera prywatny kurs?

W trakcie takiego kursu inwestujesz pieniądze w siebie i chcesz, aby sam proces nauczania był jak najbardziej efektywny. W praktyce oznacza bardziej wykwalifikowanych trenerów, małe siedmioosobowe grupy, co wpływ znacznie na jakość przekazywanych informacji oraz więcej indywidualnego wsparcia i więcej prawdziwej praktyki na modelach. Kursy trwają najczęściej około 160 godzin, co w praktyce oznacza zajęcia przez dwadzieścia dni po osiem godzin dziennie (zobacz: https://szkolabarberska.pl/dla-zielonych/). Sam kurs nie może ograniczać się jedynie do praktyki, choć jest ona niezwykle istotna. Powinien być podzielony na część teoretyczną i praktyczne wykorzystanie informacji zdobytych na kursie przynajmniej na czterdziestu żywych osobach. Podczas części teoretycznej kursanci winni poznać prócz czystej wiedzy fryzjerskiej także podstawy filozofii barberingu. Bardzo ważna jest luźna atmosfera, która wpływa znacząco na łatwość przyswajania informacji.

Jak szukać takiego kursu?

Nie wszystkie prywatne akademie, szkoły Barberów czy kursy są do siebie podobne, więc wybieraj je ostrożnie. Skoncentruj się na szkołach zajmujących się tylko barberingiem, abyś wiedział, że czas nauki dotyczy tutaj wyłącznie zajęć, które będą ci potrzebne. Upewnij się, że twoi trenerzy są zawodowymi barberami, a nie fryzjerami z ograniczonym doświadczeniem. Znajdź profesjonalną instytucję o strukturze i dobrym zarządzaniu – możesz to szybko zobaczyć, odwiedzając szkołę i spotykając pracowników. Upewnij się, że spędzasz czas na nauce strzyżenia is stylizacji brody. Na koniec znajdź szkołę z dobrą siecią kontaktów z zakładami barberskimi, która pomoże ci znaleźć pracę po szkoleniu lub nawet zatrudni u siebie.

Bardzo ważne jest trenowanie na żywym organizmie, więc im więcej praktyki zapewni ci dany kurs, tym bardziej jest on wartościowy z punktu widzenia przygotowania do zawodu. Zajęcia nie powinny odbywać się w grupach większych niż 6-9 uczniów. Niekiedy oferty kursów nastawione są na ilość uczestników, co w praktyce oznacza ponad 20 uczniów w każdej klasie. Za taki kurs zapewne zapłacisz nieco mniej, ale więcej kursantów oznacza mniejszy dostęp do modeli, których będziesz mógł eksperymentalnie golić i mniej uwagi ze strony nauczycieli. Ergo – otrzymujesz gorszej jakości naukę i masz mniejsze szansę, że zostaniesz doceniony już bezpośrednio na rynku pracy jako Barber. Na koniec, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z danej oferty, dokładnie prześledź podstawy programowe kursu. Jeśli nie ma tam wprowadzenia i tak zwanej części teoretycznej, to znaczy, że kurs jest niepełny. Musisz bowiem pamiętać, że barbering jak samo fryzjerstwo nie jest zwykłym zajęcie, ale swojego rodzaju sztuką.

Szukasz dobrej szkoły barberskiej? Odwiedź: szkolabarberska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here