Kia Sportage II opinie

0
1821

Kia Sportage II to koreański samochód, który swój debiut zaliczył w 2004 roku. Samochód odniósł ogromny sukces na rynku i stał się bardzo ważnym krokiem naprzód, wpływającym pozytywnie na rozwój koreańskiego koncernu KIA. Opinie na temat tego samochodu były bardzo pozytywne i do dzisiaj cieszy się on uznaniem pomimo upływu lat.

Model drugiej generacji w porównaniu z pierwszą wersją, zaproponował swoim użytkownikom atrakcyjny, odświeżony wygląd. Pierwsza wersja powstała w 1993 roku i był to klasyczny model terenowy ze standardowym napędem na tył i dołączanym napędem na przód. Opisywana druga generacja to model SUV charakteryzujący się lepszym wykonaniem i o wiele bardziej bogatym wyposażeniem. Atrakcyjny wygląd i bogactwo sprzętu to atuty, które sprawiły, że opinie o Kia Sportage II są jak najbardziej pozytywne.

Atrakcyjne i funkcjonalne auto

Model Kia Sportage II to auto bliźniacze dla Hyundaia Tuscona. Nadwozie o pięciu drzwiach wyróżnia się krótkimi zwisami w przedniej i tylnej części, a to przekłada się na wygodniejszą i wydajniejszą jazdę w terenie. Jeśli chodzi o wnętrze to jest ono wykończone wysokiej jakości plastikami. Prosta deska rozdzielcza jest atutem, ponieważ nie posiada ona żadnych niepotrzebnych dodatków rozpraszających kierowcę. Wszystkie przełączniki znajdują się w zasięgu ręki kierowcy, a auto posiada wiele praktycznych schowków. Jeśli chodzi o bagażnik to oferuje on pojemność 322 litrów, która mogłaby być większa.

Szeroka oferta jednostek napędowych

Opinie na temat Kia Sportage II są pozytywne również ze względu na szeroką ofertę dostępnych silników. Dostępne były silniki benzynowe o pojemności 2.0 litra i mocy 114 oraz 142 koni mechanicznych. Oprócz tego wersja amerykańska posiadała silnik 2.7 litra generujący moc na poziomie 175 koni mechanicznych. Dobrymi opiniami cieszyły się jednostki turbo diesel o pojemności 2.0 litrów, które generowały moc 113, 140 oraz 150 koni mechanicznych. Silniki te zyskały uznanie ze względu na ich wysoki moment obrotowy oraz niski poziom spalania paliwa.

Pozostałe atuty

Kia Sportage II wyposażona była w napęd na przednie koła, ale dostępne były też wersje z napędem 4 x 4. Atutem jest też dobre wyposażenie obejmujące sześć poduszek powietrznych, ABS/ESP, klimatyzację, nowoczesny system audio, centralny zamek, elektryczne szyby i lusterka. Całe wyposażenie wpływa dobrze na komfort jazdy, jej bezpieczeństwo oraz na właściwe zabezpieczenie auta przed kradzieżami, itp. To właśnie dzięki wszystkim wspomnianym wyżej atutom opinie o Kia Sportage II są pozytywne wśród użytkowników.

www.maxmotors.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here