Kiedy mieszkanie wymaga profesjonalnego projektu?

0
727

Mimo stale rosnących cen nieruchomości, cały czas jest duży popyt na nowe i używane lokale mieszkalne. Dysponując niewielkim budżetem trudno jest jednak kupić atrakcyjne mieszkanie, które nadawałoby się od razu do wprowadzenia. Taniej i często korzystniej wychodzi zakup mieszkania do remontu, które można dostosować do swoich potrzeb i wydobyć z jego wnętrz maksymalny potencjał. W tym bardzo może pomóc doświadczony projektant wnętrz.

Ile kosztuje mieszkanie w Lublinie?

Przeciętna wartość mieszkania w Lublinie to prawie 446 tys. złotych. Cena za m² sięga już niemal 8 tys. zł. Oczywiście w porównaniu do innych miast wojewódzkich, jak Wrocław czy Warszawa, ta cena nie robi wielkiego wrażenia. W stosunku do zarobków mieszańców Lublina jest naprawdę wysoka. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi nie stać na zakup nowoczesnego, developerskiego apartamentu i muszą szukać okazji na rynku wtórnym, które często nadają się tylko do kapitalnego remontu.

Aranżacja mieszkania z rynku wtórnego

Najtańsze mieszkania na rynku lubelskim to przede wszystkim te położone w mniej korzystnej lokalizacji, a także takie, które z uwagi na swój stan lub układ nie cieszą się zainteresowaniem. Wiele starszych mieszkań może mieć na przykład pokoje przechodnie, część również posiada toaletę poza obrębem lokalu. Są to prawdziwe wyzwania, często przerastające niedoświadczonych właścicieli mieszkań. W sytuacji zakupu mieszkania, którego potencjał jest mocno dyskusyjny, najlepiej zatrudnić doświadczonego projektanta, który zaproponuje optymalne rozwiązania dla zastanej powierzchni.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Jeśli szukamy fachowca, którego specjalnością jest projektowanie wnętrz, Lublin jest dobrym miejscem do poszukiwań. Znajdują się tu doświadczone biura, jak chociażby Interior Art Studio, którego dotychczasowe realizacje mówią same za siebie: https://www.interior-artstudio.pl/.

Dobry projektant nie tylko jest w stanie zaproponować spójny i funkcjonalny projekt mieszkania, ale również podpowie odpowiednie rozwiązania aranżacyjne. Doświadczony projektant lub architekt wnętrz zna lokalny rynek usług remontowych i wykończeniowych, a także wiodących dostawców. Posiłkując się jego wiedzą, łatwiej jest negocjować warunki z podwykonawcami i ustrzec się wielu pułapek, jakie czyhają na właścicieli mieszkań podczas remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here