Nasz mały piękny salon.

0
1491
Nasz mały piękny salon.

Jeśli mamy małe mieszkanie i chcemy, aby wyglądało gustownie i stylowo, bardzo często zastanawiamy się jak urządzić mały salon, aby zmieściły się w nim wszystkie meble, a jeszcze zostało miejsce do swobodnego poruszania się po nim.
Przede wszystkim musimy dokładnie odmierzyć całe pomieszczenie i wyodrębnić miejsce na kanapę, stolik czy meble na ścianę. Przy zakupie tych mebli musimy wybrać takie które nie będą za duże, więc jeśli mamy już wybrany odpowiedni model sofy warto wiedzieć, jaka powinna być jej maksymalna wielkość. W małym salonie wystarczy mała kanapa, ale bądźmy praktyczni i kupmy taką z możliwością rozłożenia, aby mieć miejsce do spania przykładowo dla niezapowiedzianych gości. W niewielkim pomieszczeniu fotele się już nam raczej nie zmieszczą, ale mały stoliczek jak najbardziej. Dziś bardzo modne stały się stoliki, które zamiast standardowego blatu mają szkło, wygląda to bardzo ładnie i przy tym stylowo, a nawet nowocześnie. Jeśli stać nas na taki zakup, nie powinniśmy się dość długo nad nim zastanawiać i wybrać najbardziej pasujący do naszej kanapy. Jeśli mamy już naprawdę mało miejsca, to zamiast mebli na ścianę możemy wybrać komodę i stolik pod telewizor. Komoda jest bardzo praktyczna, bo ma kilka szuflad, w których zmieścimy wiele rzeczy. Przy dodatkach należy pamiętać, żeby nie było ich za dużo, każdy z nich musi być dokładnie przemyślany. Nie ma nic gorszego, niż zagracony niepotrzebnymi bibelotami salon, który wtedy wygląda po prostu źle. Kilka zdjęć w ładnych ramkach, obrazek na ścianie i kwiaty doniczkowe to niezbędne ozdoby dobrze urządzonego pokoju wypoczynkowego.

Unikajmy bardzo ciemnych kolorów, jak i ciężkich masywnych mebli, zasłon, które mogą nam optycznie zmniejszyć nasz salon. Postawmy za to na jasne, stonowane i delikatne – takie na pewno będą cieszyć nasze oko a poza tym spowodują, że w jasnym pokoju nie będziemy czuć się smutno i ponuro, a my będziemy dumni, że w tak małym pomieszczeniu udało nam się stworzyć pełne ciepła i radości miejsce dla nas i naszych bliskich.

www.genotype.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here