Odchudzanie u mężczyzn

0
1745
Odchudzanie u mężczyzn

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i jest to jak co roku czas, w którym każdy chce zbudować formę przed latem. W zimie nie za bardzo lubimy wychodzić z domów i marznąć, więc czekamy z tkanką tłuszczową do wiosny i zaczynamy bawić się w nasze ulubione sporty. Każdy zajmuje się czymś innym, ale najbardziej wielbione przez Polaków jest bieganie, które nie jest zbytnio drogie, oraz jazda na rowerze. Poza wysiłkiem fizycznym bardzo ważna będzie dla nas również dieta na odchudzanie dla mężczyzn, której możemy poszukać w internecie, bądź postarać się uzyskać wiedzę od jednego z trenerów personalnych. Jest to stosunkowo nowy zawód, który pojawił się kilka lat temu, a z roku na rok specjalistów w tej dziedzinie przybywa.

Sam interesowałem się kiedyś tym, czy nie zostać tego typu trenerem, gdyż moja wiedza w tym temacie wydawała mi się naprawdę bardzo dobra, lecz w pewnym momencie stwierdziłem, że to jeszcze nie ten etap i zainteresuję się tym ewentualnie za kilka miesięcy, bądź lat. Warto jest bowiem nie śpieszyć się z tym za bardzo i nabyć odpowiednią wiedzę, tak by nasz warsztat był naprawdę szeroki i by nasi klienci byli zadowoleni z tego, co chcemy im przekazać. Myślę, ze za kilka lat będę się mógł podjąć tego wyzwania i sprawdzić się w tym zawodzie. Na razie czas na ciężką pracę i rozwój osobisty, oraz pracę nad sylwetką, której jeszcze daleko do doskonałości. A byłoby nie za fajnie, gdyby trener personalny i dietetyk, miał gorszą figurę, niż co drugi klient i użytkownik siłowni.

Dlatego też warto skupić się mocno na ćwiczeniach i na tym, by nasza forma szła każdego dnia w górę. Dieta na odchudzanie może zostać nam rozpisana przez trenerów, ale także lekarzy i innych specjalistów, którzy zrobią nam badania, bądź popracują z nami przez jakiś czas. Polecam każdemu przed rozpoczęciem uczęszczania na siłownię, by zbadał się dobrze i dowiedział się, na co może sobie pozwolić i na co stać jego organizm. Pamiętajcie bowiem o tym, że trener nie będzie się nad Wami litował i na pewno postara się dać Wam w kość. Jeśli nabawicie się jakiegoś ubytku, to nie będziecie mieć wtedy prawa mieć mu tego za złe, gdyż on zda się na Wasz zdrowy rozsądek i na to, że możecie uprawiać ćwiczenia na tak dużym obciążeniu.

Sam zaczynając kiedyś pracę na siłowni byłem pewien, że dojdę do wielkiej formy i będę miał duże mięśnie po krótkim okresie czasu. Niestety musiałem się przekonać o tym, że nie ma nic za darmo i dopiero po 6 miesiącach ciężkiej pracy, moje ciało wyglądało tak, jak sobie wymarzyłem. Miałem mięśnie, jakie oglądałem do tej pory w gazetach i o jakich długo marzyłem, ale mało kto wie ile wyrzeczeń i straconego czasu mnie to kosztowało. Oczywiście oprócz samych ćwiczeń ważniejsza jest dieta i każdy musi być tego świadom. Różne źródła mówią inaczej, ale podobno dieta to aż 80% sukcesu, a ćwiczenia to tylko 20%. Nie wypada mi się spierać z bardziej doświadczonymi osobami, ale pragnę zaznaczyć, że zgadzam się z tą teorią i sam na własnej skórze przekonałem się, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

www.zdrowakroplakrwi.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzampon
Następny artykułKawa a odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here