Kawa a odchudzanie

0
1697
Kawa a odchudzanie

Proces odchudzania bazuje na wielu czynników, które muszą ze sobą współpracować, aby możliwe było osiągnięcie zadowalających wyników w postaci ubytku tkanki tłuszczowej.
Wiele osób planujących wprowadzić rygorystyczną dietę zadaje sobie pytanie, czy kawa jest odpowiednim napojem w czasie reżimu żywieniowego. Kawa a odchudzanie to kwestia, która przedmiotem działań wielu naukowców najbardziej renomowanych uczelni oraz ośrodków badawczych.
Kofeina ma pewne właściwości, które sprzyjają spalaniu zbędnych kalorii. Musi być ona jednak przyjmowana w dużych dawkach, ponieważ wtedy jest ona w stanie skutecznie stymulować proces termogenezy. W czasie tego procesu organizm wytwarza ciepło. Jest ono niezbędne do utrzymania stałej temperatury ciała. Wtedy liczba spalanych kalorii automatycznie wzrasta, szczególnie w czasie wysiłku fizycznego. Kofeina wpływa też jednocześnie pobudzająco, co przed treningiem daje sposobność do przeprowadzenia bardziej intensywnego treningu. Nic więc dziwnego, że większość preparatów i suplementów diety mających na celu przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej opiera swój skład na kofeinie. Należy jednak podkreślić, że kofeina zawarta w suplementach diety jest łatwiej przyswajalna przez organizm, niż kofeina znajdująca się w filiżance kawy.
Picie kawy ma jednak inną niezaprzeczalną zaletę. U wielu osób jej spożycie wpływa korzystnie na obniżenie łaknienia, dlatego jest polecana osobom, które chcą ograniczyć spożycie słodyczy, do których wiele otyłych osób ma po prostu słabość.
Kawa jest napojem niskokalorycznym. Filiżanka zwyczajnego espresso zawiera maksymalnie 5kcal. Sama kawa nie jest kaloryczna, ale znacznie więcej kalorii zawierają dodatki, bez których wielu smakoszy ni nie może sobie wyobrazić. Chodzi na przykład o dodatki w postaci syropów smakowych oraz bitą śmietanę. Jeżeli kawa zostanie podana w taki właśnie sposób staje się niczym więcej niż smacznym deserem, którego wartość kaloryczna okaże się znacznie wyższa. Zamawiając cappuccino należy pamiętać, że podstawowym dodatkiem do niego jest tłuste mleko. Ono zawiera sporo kalorii. Większość kaw serwowanych w barach szybkiej obsługi jest oparta na dużej ilości tłustego mleka. Nie są one więc rekomendowane dla osób chcących zacząć spalać kalorie i systematycznie tracić na wadze.
Mylnym poglądem jest to, że kawa pita w dużych ilościach powoduje zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej. Podążając tą strategią osiągniemy zupełnie odwrotny skutek. Nadużywanie kawy prowadzi w wielu przypadkach do bezsenności, co przekłada się na większe zmęczenie oraz stres. To będzie mieć przełożenie produkcję większej ilości kalorii.
Spożycie kawy w odpowiednich ilościach nie tylko wpłynie na skuteczniejszą walkę ze zbędnymi kilogramami. Dzięki niej nasze samopoczucie stanie się lepsze, poprawi się również poziom naszej koncentracji. Najlepszą kawą na diecie jest niewątpliwie espresso, ponieważ posiada ono najmniejszą ilość kalorii, uchodzi również za najzdrowszą odmianę kawy, jaka jest powszechnie spożywana przez Polaków.

www.muscular.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here