Open LMS, czyli atrakcyjna platforma e-learningowa

0
1116
Open LMS

E-learning na przestrzeni ostatnich lat stał się popularną formą nauczania, szkolenia. Jest to edukacja na odległość, wykorzystująca nowoczesne technologie. Platformy e-learningowe tworzą atrakcyjne multimedialne środowisko, w którym przechowywane są materiały do nauczania.

System LMS, czyli Learning Management System to system zarządzania nauczaniem. Jest on pomocny w zarządzaniu aktywnością szkoleniową i kompetencjami w organizacji.

LMS nie jest tylko zbiorem plików, tak jak niektóre strony oferujące usługi udostępniania plików, a jest to dobrze zorganizowana platforma, dzięki której możliwe jest zarządzanie procesem szkolenia. E-learning ma wiele zalet. Redukuje koszty szkolenia, czyli opłaty związane z wynajmem sal, dojazdem, zakwaterowaniem czy też wyżywieniem; umożliwia atrakcyjne prezentowanie wiedzy, na przykład, poprzez prezentacje multimedialne, gry, czy nagrania. Umożliwia także uczestniczenie pracowników, studentów w zajęciach online w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – także w trakcie wykonywania pracy, umożliwia łatwą modyfikację i natychmiastową dystrybucję materiałów edukacyjnych w firmie lub organizacji.

Czym jest Open LMS (Learning Management System)?

Open LMS to wydajna platforma e-learningowa, oferowana w chmurze. Bazuje na platformie e-learningowej Moodle, czyli popularnym, w środowisku akademickim, systemie zarządzania kształceniem. Wyposażona jest w nowoczesny interfejs webowy i mobilny oraz kompletne środowisko pracy zdalnej ze studentami. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej pcgacademia.pl/educloud/ksztalcenie/blackboard-open-lms/.

Zalety Open LMS

Platforma ta ma sporo korzyści. Open LMS ułatwia dydaktykom tworzenie oraz prowadzenie atrakcyjnych wizualnie kursów online, a także zapewnia ciągłość procesu edukacyjnego dla studentów nieobecnych na zajęciach. Dydaktycy mogą także szybciej i sprawniej przeprowadzać testy, a także je oceniać i sprawdzać obecność na zajęciach.

Studenci zaś mają dostęp do kursów e-learningowych i treści edukacyjnych w dowolnym miejscu i czasie. Mają także łatwą możliwość komunikacji z wykładowcami, jak i również z innymi studentami.

Administracja natomiast ma możliwość kontroli jakości realizowanego kształcenia.

Platforma ma sporo atrakcyjnych funkcjonalności, takich jak tworzenie i udostępnianie statycznych i dynamicznych treści edukacyjnych; możliwość tworzenia testów, quizów oraz ankiet przez dydaktyka, a także składania prac pisemnych przez studenta. Ciekawą i przydatną funkcją będą także rozbudowane fora dyskusyjne, a także funkcje ogłoszeń i wiadomości do wszystkich lub tylko wybranych użytkowników. Open LMS jest także dostępny w wersji aplikacji mobilnej na systemy operacyjne iOS i Android.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here