Polskie zamki – Przemyśl

0
1516

Na terenie tak ciekawej krainy, jaką jest Podkarpacie, pięknych rezydencji nie brakuje. Które z nich mogą się okazać niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki? Jednym z ciekawszych zabytków tego typu może się pochwalić Przemyśl – miasto uznawane za jeden z najstarszych ośrodków miejskich w południowo-wschodniej części Polski.

Zamek Kazimierzowski, który znajduje się w tym mieście, jest ciekawym przykładem architektury obronnej. Wzniesiony w połowie XIV wieku, został 200 lat później przebudowany w stylu renesansowym. Piękna architektura, zamkowe wieże oraz intrygujące pomieszczenia – wszystko to przyciąga uwagę turystów. Zamek może się też pochwalić inną ciekawostką – sceną teatralną Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry. Teatr ten jest kolejnym skarbem, z którego Przemyśl może być wyjątkowo dumny. Dlaczego? Bo to właśnie ta scena traktowana jest jako najstarszy teatr amatorski w Polsce.

W czasie historycznej wycieczki po Przemyślu i tutejszym zamku, warto też zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie tej budowli. Park Zamkowy, będący tak popularnym miejscem spacerów dla wielu mieszkańców miasta, również zachwyca swym pięknem i ciekawą historią. Park Zamkowy im. Mariana Strońskiego to blisko 20 ha powierzchni, która może się pochwalić licznymi atrakcjami. Założony w połowie XIX wieku, może się pochwalić Ciurkiem – strumyczkiem, który ma swe źródła właśnie na terenie parku, neogotyckim domkiem ogrodnika, figurą pastuszka z końca XIX wieku oraz wieloma ciekawymi gatunkami drzew, wśród których nie brak okazów pomnikowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here