Przysięgam Tobie miłość…

0
2110
Przysięgam Tobie miłość...

Dzień ślubu to dla każdej osoby bardzo emocjonujące chwile. Jeszcze kilkanaście lat temu przyszli małżonkowie nie zamawiali specjalnie dla nich robionych zaproszeń, podziękowań dla rodziców, plakietek i małych prezencików dla gości. Zaproszenia były kupowane w sklepie papierniczym, a dla rodziców były bukiety kwiatów. Kościół nie był w żaden sposób przystrojony, a przysięga małżeńska była taka, jak wszędzie i nie było mowy, aby państwo młodzi mieli przygotowaną swoją.

Dziś to wszystko wygląda zupełnie inaczej. Ogromna konkurencja wśród firm oferujących wszystko, co związane ze ślubem powoduje, że często do samego końca nie wiemy, co wybrać, ponieważ zależy nam, aby wszystko było oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Młodzi chcą, aby goście byli pozytywnie zaskoczeni dekoracjami, kwiatami, czy suknia panny młodej. Ale nie tylko cała organizacja ślubu i wesela jest dla młodych ważna. Dziś można również oprócz tej standardowej przysięgi małżeńskiej powiedzieć swoją. To jest w Polsce coraz częściej spotykane na ślubach. Młodzi chcą swoimi słowami wyrazić to, co czują w danym momencie. Swoją miłość, radość i wszystkie emocje, które towarzyszą w tym pięknym i ważnym dniu, jakim jest zawarcie związku małżeńskiego. Tak naprawdę to wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Mówimy przecież swoje osobiste uczucia przed wszystkimi gośćmi, a i tak jesteśmy stremowani i przejęci tym, że wszyscy na nas patrzą i obserwują każdy nasz gest i ruch. Widzą każdy uśmiech i każdą łzę szczęścia, która delikatnie spływa po naszym policzku. Jeżeli już zdecydujemy się powiedzieć swoją przysięgę małżeńską, powinniśmy zapisać ją na kartce i mieć ze sobą w dniu ślubu. Jeśli nie wiemy, gdzie ją schować, zawsze możemy poprosić naszych świadków, którzy w subtelny sposób nam je podadzą. Owszem – możemy powiedzieć przysięgę z pamięci, ale w takiej chwili będą targać nami tak duże emocje, że możemy zapomnieć całego tekstu, który wcześniej przygotowaliśmy. Należy więc być przygotowanym na taką możliwość. Zawsze podczas odczytywania swojej przysięgi między wierszami możemy powiedzieć coś dodatkowego, co przyjdzie nam własnie na myśl, na przykład przy okazji podziękować rodzicom za życie, bogu za możliwość poznania swojego męża i za miłość ludzi, którzy ją wnoszą do swojego serca każdego dnia. Taką przysięgę można też wypowiedzieć podczas wesela, jako przemówienie. Takie mowy są bardzo osobiste i nie tylko państwo młodzi przeżywają to, co mówią, ale również na twarzach wielu gości można zauważyć płynące łzy wzruszenia.

Jeżeli nie mamy talentu do tworzenia i pisania takich rzeczy, to nie powinniśmy się obawiać tego, że goście mogą wyśmiać to, co napisaliśmy. Ale w żaden sposób nie musimy się tego wstydzić ani obawiać śmiechu ze strony gości. To nasza przysięga, nasze emocje i nasze uczucia, które udało nam się przelać na papier. nieważne, w jakie słowa ubraliśmy tą przysięgę, najważniejsze, że płynie ona od nas prosto z naszego serduszka i jest prawdziwa i szczera, jak nasza miłość do ukochanego, czy ukochanej.

www.zespolnapiecia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here