Realne korzyści z udziału w Olimpiadzie Ekonomicznej

0
1526

Samo zakwalifikowanie się do trzeciego etapu Olimpiady Ekonomicznej potrafi wyraźnie odmienić los człowieka. Nie tylko przynosi korzyści finansowe. Może wpłynąć na awans a także zafundować stanowisko kierownicze. Wystarczy tylko wyrazić chęć uczestnictwa w Olimpiadzie Ekonomicznej, by zyskać w oczach nauczycieli i wzbudzić zazdrość wśród innych uczniów.

Uczestnicy Olimpiady często są zwalniani z podstawowych zajęć. Prowadzący nauczyciel zaopatruje wybranych uczniów w niezbędne do nauki materiały, organizuje grupowe spotkania i aktywnie doszkala na zadane tematy. Wszystko po to, by wspomóc uczniów w przejściu do kolejnego etapu. Taki przeskok wiąże się oczywiście z różnymi bonusami. Olimpijczycy dostają nagrody książkowe i pieniężne. Kilka lat temu za przejście do trzeciego etapu można było otrzymać 1 tys. złotych.

Olimpiada Ekonomiczna oddziałuje nie tylko w okresie szkolnym. Ma swój pozytywny wydźwięk także w czasie ubiegania się o dobre stanowisko na rynku pracy. Trzeci etap, czyli przejście do krajowych rozgrywek zwalnia uczniów technikum ekonomicznego z pisania egzaminu zawodowego. Oczywiście uczeń otrzymuje najwyższą ocenę, czyli celujący. Ponadto zdobycie tytułu finalisty uprawnia do otrzymania celujących ocen ze wszystkich przedmiotów zawodowych. Taka gratyfikacja w znacznym stopniu podwyższa końcową średnią z ocen i tym samym uprawnia do otrzymania stypendium naukowego.

Tak więc niewielkim nakładem pracy umysłowej można dostać stypendium naukowe na cały rok szkolny. A to już są konkretne pieniądze. Pozwalają kształcić się na wyższym poziomie.

Po zakończeniu edukacji szkolnej pięknie prezentujące się świadectwo szkolne z ocenami – celujący stwarza olbrzymią szansę otrzymania dobrze płatnego stanowiska. I znów widać niewidzialną rękę i pozytywne skutki wzięcia udziału w Olimpiadzie Ekonomicznej.

Dlatego warto w każdej chwili aktywnie udzielać się w różnych kursach i olimpiadach. Nawet w czasie pracy mile odbierani są pracownicy chętnie podejmujący się dodatkowych szkoleń. Nie tylko zdobywają nowe umiejętności. Aktywni pracownicy, wykazujący się dużym zaangażowaniem mają spore szanse na awans. To oni w pierwszej kolejności otrzymują dodatkowe premie i cieszą się uznaniem pracodawcy.

metodynauczania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here