Rozpoczęcie nowej pracy na stanowisku księgowej

0
2507

Rozpoczęcie nowej pracy zawsze wiąże się z dużą ilością nerwów i stresu. Księgowość to dziedzina, w której bardzo ważne jest regularne uzupełnianie wiedzy. Podnoszenie swoich kwalifikacji pozwala na znalezienie lepiej płatnych ofert pracy. Bez tego na nowym stanowisku może okazać się, że do skutecznej pracy będzie potrzebne odbycie dodatkowych kursów księgowych. Na rynku dostępnych jest wiele ofert szkoleń. Warto bliżej przyjrzeć się ciekawym ofertom kursów dla księgowych, które pozwolą na podniesienie swoich kwalifikacji w krótkim czasie.

Kursy księgowe – wykorzystanie Excela w księgowości
Microsoft Excel to program, który dzieci poznają już w szkole podstawowej. Warto jednak pamiętać, że posiada on wiele ciekawych funkcji, nieznanych dla przeciętnego człowieka. Właśnie dlatego w księgowości dobrze jest poznać wszystkie możliwości Excela. Pomoże w tym z pewnością kurs wykorzystania programu w księgowości. Podczas szkolenia można zarówno nauczyć się podstaw, jak i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie między innymi sortowania, budowania wykresów, wyszukiwania rozbieżności, przygotowywania arkuszy dotyczących powtarzalnych obliczeń (bilansy, listy płac) czy współpracy z innymi programami księgowymi.

Podatki VAT, PIT/CIT
Kurs podatkowy będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które biorą udział w sporządzaniu rocznego sprawozdania finansowego. Szkolenie pozwala zapoznać się ze wszystkimi zmianami, które zaszły w przepisach. Mowa tutaj o różnych branżach. Kurs uzupełniony jest o planowane zmiany w nadchodzącym roku, co pozwala lepiej przygotować się na modyfikacje. Wszystkie informacje są kompletne. Osoba kończąca kurs posiada pełne potrzebne przeszkolenie, które pozwala jej odnaleźć się na nowym stanowisku pracy.

Rachunkowość
Kurs rachunkowości daje możliwość podsumowania wiedzy zdobytej podczas studiów i dotychczasowej praktyki, a także rozszerzenia jej o nowe obszary. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się wszystkiego, co potrzebne w pracy, na temat sprawozdań finansowych. Zasady sporządzania czy terminy to tylko niektóre z punktów. Dodatkowo prowadzący szkolenie przybliży zasady związane z bilansami księgowymi czy kryterium podziału jednostek na mikro i makro. Dzięki temu osoba kończąca kurs będzie świetnie przygotowana do stawienia czoła nowym wyzwaniom w podejmowanej pracy.

Język angielski dla księgowych
Bardzo istotna w zawodzie księgowego jest również znajomość języków. Mowa tu przede wszystkim o angielskim. Jest to umiejętność niezbędna w międzynarodowych korporacjach, ale równie przydatna także w polskich przedsiębiorstwach. Warto pamiętać o tym, że w zawodzie księgowej język angielski nastawiony jest przede wszystkim na słownictwo specjalistyczne związane z wykonywanymi zadaniami. Tym samym nawet osoba świetnie mówiąca w tym języku na co dzień musi się doszkolić. Kurs jest najlepszym wyborem, ponieważ mamy gwarancję uzyskania kompletnej wiedzy, która w pełni przyda się w pracy. W krótkim czasie można dzięki niemu przygotować się do wykonywania nowych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here