Studia – pora na wybór kierunku

0
1594
Studia – pora na wybór kierunku

Wiesz, że masz już za sobą zdaną maturę, trzymasz w ręku wyniki egzaminu i zastanawiasz się, co dalej? Jest to normalny dylemat, przed którym stoi prawie każdy przyszły student, ponieważ wybór kierunku studiów przesądza o przebiegu kariery zawodowej. Czym kierować się przy jego wyborze? Co i gdzie studiować?

Indywidualne predyspozycje a profil studiów

Przed ostatecznym wyborem najłatwiej będzie zawęzić wybór do konkretnej grupy kierunków. W tym celu należy określić profil naszych zainteresowań, co, oznacza, że musimy określić, czy interesują nas kierunki humanistyczne, ścisłe lub artystyczne, a może filologiczne. Jeśli szukamy bardziej wszechstronnych kierunków, które pozwolą nam połączyć różne kompetencje, na przykład talent artystyczny i umiejętności techniczne to warto wybrać taki kierunek jak grafika-studia na tym kierunku stały się niewątpliwie modne. Dlaczego? Nie tylko ze względu na ciekawy program, ale przede wszystkim dużą część zajęć praktycznych. Grafika jest potrzebna wszędzie. Zaletą tego oraz innych wszechstronnych kierunków jest to, że ich absolwent może znaleźć zatrudnienie zarówno w wielu firmach, jak i pracować na własną rękę, na przykład, jako freelancer.

Praktyka wciąż w cenie

Na obecnym rynku pracy wciąż brakuje specjalistów i przedstawicieli tak zwanych tradycyjnych zawodów. Wśród nich dużą grupę zawodową stanowią pielęgniarki. Ten zawód ma szczególny potencjał, ponieważ pielęgniarki są poszukiwane na całym świecie. Absolwenci pielęgniarstwa najczęściej decydują się na wyjazd do pracy do naszych sąsiadów, co wiąże się z atrakcyjnymi warunkami pracy i z wyższym wynagrodzeniem. Jeśli zatem masz problem z jasnym określeniem własnych predyspozycji i szybciej uczysz się konkretnych umiejętności to, wybierz pielęgniarstwo – studia na tym kierunku pozwolą zdobyć niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu. 

Zastanów się nad wyborem dobrej uczelni

Żyjemy w XXI wieku, gdzie największe znaczenie ma dla pracodawców doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności. Sam papier nie wystarczy dziś, aby zrobić wrażenie na ciężkim i dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Doskonale wie o tym kadra dydaktyczna Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej, prestiżowej uczelni z 25-letnim doświadczeniem. Więcej możesz przeczytać na: www.ahe.lodz.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here