Jak znaleźć pracę biurową?

0
5401
Jak znaleźć pracę biurową?

Praca biurowa jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Osoby pracujące w biurze często zajmują się administracją, zarządzaniem działalnością przedsiębiorstwa, zamówieniami, kadrami czy księgowością. Jak skutecznie znaleźć swoją pierwszą pracę? Jakim wykształceniem musimy się wykazywać? Na jakie warunki można liczyć?

Wymagania do pracy w biurze.

Do podjęcia pracy biurowej, na stanowiskach administracyjnych dosyć dobrze przygotowują studia, na przykład na kierunku Administracja i Zarządzanie. Jednak nie każdy pracodawca wymaga posiadania wyższego wykształcenia. Szczególnie jeśli możemy wykazać się jakimś doświadczeniem, na takim, lub podobnym stanowisku.

Najczęściej wśród wymagań pracodawców występują następujące umiejętności:

  • organizacji pracy (praca w stresującym środowisku, pod presją, szybkie wykonywanie zadań),
  • obsługi komputera (pakiet Office, programy do wystawiania faktur, lub inne wykorzystywane w firmie),
  • znajomość języków obcych (najczęściej minimum jest komunikatywny angielski, każdy kolejny będzie atutem),
  • wysoka kultura osobista (szczególnie, jeśli reprezentuje się firmę na zewnątrz).

Na jakie warunki można liczyć?

Bardzo trudno jednoznacznie opisać warunki, na jakie możemy liczyć, rozpoczynając pracę w biurze. Dzieje się tak dlatego, że istnieje bardzo duża różnorodność w obrębie tego typu prac. Zazwyczaj można liczyć przynajmniej na komputer i telefon biurowy, a także na wygodne stanowisko pracy. Jeśli chodzi o wynagrodzenia, to umiejętności, miasto, w którym podejmiemy pracę, wielkość firmy, doświadczenie czy nawet kondycja finansowa firmy będą miały znaczący wpływ na zarobki. W małych miejscowościach na wschodzie Polski bazowa płaca może wynosić niewiele ponad 2000 złotych, natomiast w zachodnich korporacjach w Warszawie doświadczony pracownik może otrzymywać nawet około 10 000 zł.

Gdzie szukać pracy biurowej?

Najlepsza okazja do znalezienia pracy biurowej to polecenie ze strony znajomego, pracującego już w danej firmie. Oprócz jego rekomendacji możemy dokładnie poznać warunki panujące w korporacji oraz dowiedzieć się o rekrutacji, zanim ktokolwiek się o niej dowie. Sporo ciekawych ofert znajdziemy również w Internecie – dział praca biurowa na portalach typu olx, pracuj, lento, nuzle; warto również śledzić zakładki z aktualnościami na witrynach korporacji, które szczególnie nas interesują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here