Szampon po chemioterapii

0
1445
Szampon po chemioterapii

Nowotwory dotykają bardzo wielu ludzi, a ich główną metodą leczenia jest chemioterapia, która mimo że ma wpływ na powrót do zdrowia, w trakcie je podawania powoduje znaczne pogorszenie kondycji pacjenta. Najczęściej jest to bardzo duże osłabienie i wypadanie włosów, która mają wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale na stan psychiczny chorych, a zwłaszcza kobiet, dla których utrata włosów jest bardzo bolesna i zazwyczaj kończy się zaniżeniem własnej wartości. Jednak zakończenie leczenia sprawia, że włosy zaczynają odrastać, dlatego należy je odpowiednio pielęgnować i wzmacniać już od samego początku.

Włosy po chemioterapii

Zazwyczaj włosy zaczynają odrastać po około 5 – 6 tygodniach od zakończenia leczenia. Wielu pacjentów martwi się, że włosy są bardzo cienkie i słabe. Aby je wzmocnić, zaleca się przede wszystkim odpowiednio dużo wypoczynku i zdrową dietę obfitą w witaminy. Bardzo dobre i korzystne działanie będzie miało również stosowanie odpowiedniego szamponu wzmacniającego, który jest dedykowany osobom po chemioterapii.

Skład szamponów po chemioterapii

Szampon, który od podstaw odbuduje włosy, powinien mieć silne działanie, ale jednocześnie być bardzo delikatny dla wrażliwej skóry głowy. Dlatego przed zakupem dobrze jest zapoznać się ze składem podanym na etykiecie, aby mieć pewność, że szampon zawiera jak najwięcej naturalnych substancji. Najlepiej, by miał w sobie ekstrakty roślinne, w tym z korzenia imbiru, a także aloes i oliwka, która pobudzają ukrwienie wokół cebulek włosa, odżywiają je i dotleniają. Dodatkowo łagodzą swędzenie skóry głowy, są również wydajne i mają przyjemny delikatny zapach. Wiele z takich szamponów zawiera również kofeinę, która jest naturalnym czynnikiem wzrostu oraz witaminy. Ważne jest, aby taki szampon nie obciążał włosów i miał lekką konsystencję. Włosy, które dopiero odrastają, są bardzo delikatne i wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeśli Twoje włosy maja już kilka centymetrów, pamiętaj, by podczas mycia delikatnie je masować, a podczas czesania być bardzo ostrożnym i używać specjalnych szczotek, które ułatwiają czesanie.

www.twardyszparag.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBronzer do twarzy
Następny artykułRzęsy 1 do 1 cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here