Zalety systemu monitoringu pojazdów

0
1328
Zalety systemu monitoringu pojazdów

Systemy zdalnego monitoringu pojazdów to rozwiązania cieszące się stale rosnącą popularnością. Wykorzystują je zarówno duże firmy, których profil działalności jest ściśle związany z transportem, jak i przedsiębiorstwa dysponujące niewielkimi flotami pojazdów. Coraz częściej również użytkownicy prywatni z zainteresowaniem przyglądają się możliwościom oferowanym przez współczesne technologie.

Oszczędność i bezpieczeństwo

Te dwa hasła jako pierwsze przychodzą na myśl, kiedy rozmawiamy o systemach monitoringu. Rzeczywiście obie korzyści stanowią zaletę trudną do przeceniania zarówno dla użytkowników ze sfery gospodarczej, jak i indywidualnych posiadaczy samochodów. Już sama świadomość tego, że pojazd znajduje się pod stałym nadzorem, przynosi satysfakcję, jednak ważniejsze są wartości wymierne. Sposób montażu urządzenia sprawia, że staje się on integralną częścią pojazdu, nie ma więc ryzyka, że zapomnimy zabrać go w podróż lub przypadkowo wyłączymy. System pracuje całodobowo, wysyłając na dedykowane serwery wszystkie niezbędne informacje. 

Taki sposób montażu i eksploatacji gwarantuje niezrównany komfort użytkowania, ponieważ raz zainstalowane urządzenie nie wymaga czynności serwisowych, a przy okazji stanowi również skuteczną barierę przeciwko zakusom ewentualnych złodziei. Dezaktywacja jest praktycznie niemożliwa bez wiedzy właściciela, a próby zagłuszania sygnału nie mają większego sensu, ponieważ w takim przypadku wszystkie dane magazynowane są w wewnętrznej pamięci urządzenia.  Poprawnie skonfigurowany i działający system pozwala w każdej chwili ustalić dokładną pozycję pojazdu, udzieli także dodatkowych informacji między innymi o szybkości poruszania oraz czasie pracy. Istotny jest także wpływ psychologiczny – kierowca zawodowy wiedząc, że sposób jazdy może być w każdej chwili zweryfikowany, jest mniej skłonny do szarżowania na drodze. Wszelkie nadużycia, takie jak samowolna zmiana trasy, nieregulaminowa gospodarka paliwem, a nawet niezgodne z harmonogramem postoje pozostawiają wyraźny i łatwy do zidentyfikowania ślad

Szybki i łatwy dostęp do informacji

Zarządca systemu dzięki pozyskanym informacjom otrzymuje szereg możliwości pozwalających na zarządzanie oraz optymalizację pracy floty samochodowej. Kontrola w czasie rzeczywistym pozwala na zaplanowanie najlepszych tras, szybkie reagowanie na zmieniające się warunki drogowe, wytyczenie objazdów w przypadku napotkania prac drogowych czy remontów, a także efektywne planowanie załadunków i rozładunków. Korelacja informacji o przebytym dystansie, czasie pracy, prędkości i zużyciu paliwa ułatwia tworzenie scenariuszy, których celem jest oszczędność kosztów własnych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości usług. W przypadku samochodów służbowych, udostępnianych pracownikom do użytku prywatnego, możliwe jest precyzyjne wyliczenie czasu i dystansu pokonanego przez pojazd. Pełne spektrum możliwości można poznać odwiedzając stronę internetową firmy PUGO, będącej liderem w branży monitoringu pojazdów.

Dostęp do wszystkich informacji możliwy jest z poziomu przeglądarki internetowej lub dzięki dedykowanej aplikacji bezpośrednio ze smartfona. Lokalizacja nie ma znaczenia, obsługa możliwa jest nawet z drugiego końca świata, jedynym warunkiem technicznym, który należy spełnić, jest posiadanie dostępu do internetu. Dane można także zaimportować do stosowanego w przedsiębiorstwie oprogramowania ERP, a tym samym stworzyć zautomatyzowany, zaawansowany system zarządzania. Biorąc pod uwagę niewielkie koszty instalacji i utrzymania, jakimi cechuje się monitoring GPS pojazdów, stosunek ceny do potencjalnych zysków wydaje się wyjątkowo korzystny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here